Wyposażenie gabinetu stomatologicznego: wybór sprzętu, dostawcy,

Data:

Ze wszystkich dziedzin medycyny stomatologia wymaga największej ilości sprzętu do wykonywania codziennych procedur i zabiegów. Wyposażenie gabinetu to poważna inwestycja na lata. Od wyboru urządzeń, ich dostawcy i sposobu finansowania zależy w dużym stopniu to, jak będzie funkcjonować gabinet. W dzisiejszym tekście podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby przez długi czas cieszyć się sprawnie działającą placówką.

Zaloguj się aby czytać dalej

Zaloguj się

Sprzęt stomatologiczny – co jest niezbędne?

Zanim przystąpimy do zakupów warto poświęcić czas na analizę naszych potrzeb i możliwości. Takie ćwiczenie zawęzi obszar poszukiwań i pozwoli skupić się na tym, co najistotniejsze. Przygotujmy sobie odpowiedzi na pytania:

- ile stanowisk ma mieć gabinet

- jaki zakres usług będzie oferować

- czy planuję współpracę z zewnętrznymi placówkami (pracownia RTG, laboratorium protetyczne), czy chcemy mieć wszystko na miejscu?

- jakiej wielkości lokalem dysponujemy?

- jaki budżet mamy do dyspozycji

Z tą wiedzą łatwiej będzie nam dokonać właściwego wyboru sprzętu do gabinetu. Poniżej omawiamy poszczególne urządzenia podpowiadając, na co zwrócić szczególną uwagę.

Podstawa to oczywiście unit stomatologiczny. Składa się on z fotela pacjenta, pulpitu lekarza, panelu asysty, bloku wodnego, lampy zabiegowej. Dodatkowe wyposażenie obejmuje: kompresor i pompę ssącą, mikrosilniki i końcówki stomatologiczne, fotelik dla lekarza i asysty.

Wybierając unit warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę ale też takie parametry jak:

- wymiary i wymagana ilość miejsca w gabinecie

- dostępne funkcje: możliwość programowania ustawień dla kilku użytkowników, wbudowane funkcje endo, opcja zmiany ustawienia dla leworęcznych dentystów, funkcje higieny i dezynfekcji

- ergonomia i komfort zespołu stomatologicznego i pacjenta: dostęp do pola

Spodobał Ci się ten artykuł? Zasubskrybuj nasz newsletter, aby nie pominąć kolejnego wpisu!

Zapisz się tutaj
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Litopad Grudzien

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password