Nowoczesne technologie w stomatologii

Data:

Gabinet stomatologiczny to nie tylko unit dentystyczny. Żeby zapewnić mu sprawne i bezpieczne funkcjonowanie, należy wyposażyć go w szereg dodatkowych urządzeń takich jak autoklaw, aparaty do zdjęć RTG, czy mikroskop. Coraz większe grono zwolenników zyskują nowoczesne, cyfrowe technologie: systemy CAD/CAM do wykonywania odbudów protetycznych, drukarki 3D do modeli i aparatów ortodontycznych, lasery stomatologiczne, czy komputerowe systemy do podawania znieczulenia. Żadna inna specjalizacja nie wymaga tak wielu specjalistycznych sprzętów do codziennej pracy.Jak zatem nie pogubić się w gąszczu nowinek technologicznych? Jak mądrze inwestować w sprzęt, który ułatwi nam pracę i zwiększy rentowność gabinetu? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania poniżej.

Zaloguj się aby czytać dalej

Zaloguj się

Jaki unit stomatologiczny wybrać?

Pierwszym i najważniejszym zakupem właściciela nowego gabinetu jest unit stomatologiczny. To podstawowe wyposażenie gabinetu, bez którego nie da się pracować. Cena unitu stomatologicznego waha się od ok. 20 tys. złotych do nawet 160 tys. Tańsze modele pozwalają na uruchomienie praktyki nawet jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem. Dobrze sprawdzają się na stanowiskach, przy których nie wykonuje się długich i skomplikowanych procedur, czyli np. w stomatologii zachowawczej, pedodoncji, higienizacji, czy ortodoncji.  Im droższy unit, tym więcej zaawansowanych funkcji posiada (np. możliwość zaprogramowania ustawień dla kilku użytkowników, funkcje endodontyczne, itp.). Modele z wyższej półki cenowej zazwyczaj są też bardziej ergonomiczne, a siedzisko i oparcie fotela jest wygodniejsze dla pacjenta, dzięki czemu pozostaje on spokojny nawet podczas wielogodzinnych zabiegów.

Oferta na rynku jest tak duża, że temu zagadnieniu można poświęcić odrębny tekst (co wkrótce uczynimy). Tymczasem, skupimy się na dodatkowych urządzeniach, które mogą znacząco usprawnić funkcjonowanie gabinetu.

 

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przestrzeganie rygorystycznych procedur związanych ze sterylizacją i dezynfekcją to warunek zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom i personelowi gabinetu i ograniczenia ryzyka wystąpienia zakażeń krzyżowych. Nie istnieje co prawda

Spodobał Ci się ten artykuł? Zasubskrybuj nasz newsletter, aby nie pominąć kolejnego wpisu!

Zapisz się tutaj
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Litopad Grudzien

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password