O produkcie

Preparat bakteriobójczy i uszczelniający stosowany w implantologii.


Zobacz pełny opis produktu
GWARANCJA NAJLEPSZEJ CENY NA RYNKU!

Preparat uszczelniający GapSeal zestaw 10 ampułek x 0,06ml +podajnik

Producent: Hager-Werken

455,56 zł
Status: Chwilowo niedostepny

Brutto

Liczba sztuk

Ilość

Obecnie brak na stanie
Lub zamów telefonicznie: 732 191 011

Znalazłeś/aś lepszą cenę? Porozmawiaj z nami

Potrzebujesz więcej informacji o produkcie?

Wypełnij formularz. Zebranie informacji potrwa kilka minut. Odpowiadamy na każde pytanie!

GapSeal

– preparat bakteriobójczy i uszczelniający używany w implantologii,

– uszczelnia wnętrze implantu,

– efektywnie stopuje przenikanie bakterii do przestrzeni wewnątrz implantu, redukując do zera w ten sposób ryzyko auto- i reinfekcji,

– efektywna ochrona przed periimpalntitis,

– od przeszło 10 lat używany z dobrymi efektami na Uniwersytecie w Dusseldorfie,

– łatwa aplikacja przy wykorzystaniu wygodnego podajnika

Badanie kliniczne wskazały w sposób jednoznaczny, że pomiędzy implantem połączonym z abutmentem (nadbudową) zawsze istnieje wolna przestrzeń. Precyzyjnie zrobione elementy minimalizują w ograniczonym stopniu takie przestrzenie, jednak nigdy nie zapewniają braku dostępu bakterii. Całkowita szczelność ma istotne znaczenie, szczególnie że to właśnie wolne przestrzenie w implancie, jak np. powierzchnia gwintu doprowadza do bezpośredniego kontaktu z skupiskiem bakterii. Każdy przypadek jest do zweryfikowania za sprawą zdjęcia RTG. Tytanowe implanty przepuszczają promienie RTG, podobnie jak konstrukcje i powierzchnie szlifu w implancie. Wnętrze implantu i wyżłobienia wypełnione płynami są idealnym miejscem dla bakterii beztlenowych i namnażających się fakultatywnie bakterii i grzybów. Właściwym sposobem uszczelnienia wyprzedzającym pojawienie się bakterii jest elastyczna substancja, o stałej konsystencji (nawet 100 lat), biokompatybilna i o działaniu bakteriobójczym. W każdym innym przypadku istnieje ryzyko infekcji i zmian o charakterze periimplantitis lub reinfekcji tego wyjątkowo narażonego obszaru. Łącznotkankowy płat dziąsłowy nad suprastrukturą implantu nigdy nie uszczelni idealnie kości przed środowiskiem jamy ustnej. Nawet niezmieniona zapalnie błona śluzowa i pod śluzówkowe struktury tkankowe nie gwarantują całkowitej bariery pomiędzy kością a środowiskiem jamy ustnej. Z tego powodu granicę tę należy wyjątkowo chronić i zabezpieczać.

Wskazania

Dedykowany do uszczelniania każdego rodzaju implantów. Używany w fazie wstępnej, tj. bezpośrednio po założeniu implantu, w trakcie wkręcania śruby gojącej, zabezpieczająco już w fazie gojenia. Za każdym razem, kiedy następuje odsłanianie implantu zaleca się ponowną aplikację GapSeal.

Pakowany sterylnie w kapsułach po 10 sztuk. Aplikator sterylizowany w autoklawie w temperaturze 134 °C.

Najtańszy sklep ze sprzętem dla lekarzy dentystów w Polsce!

Szukasz lepszej oferty? Dentametr przebija ceny!
Zadzwoń do nas.

Powiązane produkty ( 10 inne produkty w tej samej kategorii )

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password