O produkcie

Zobacz pełny opis produktu
GWARANCJA NAJLEPSZEJ CENY NA RYNKU!

Mectron Combi touch - perio - piaskarka i skaler

Producent: Mectron

24 500,01 zł
Status: Dostępny

Brutto

Liczba sztuk

Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie
Lub zamów telefonicznie: 732 191 011

Znalazłeś/aś lepszą cenę? Porozmawiaj z nami

Potrzebujesz więcej informacji o produkcie?

Wypełnij formularz. Zebranie informacji potrwa kilka minut. Odpowiadamy na każde pytanie!

2 w 1 -  w jednym urządzeniu mamy skaler ultradźwiękowy i piaskarkę. Combi touch -perio umożliwia przeprowadzenie każdego zabiegu z zakresu profilaktyki (eliminacja złogów w miejscach nad i poddziąsłowym za sprawą skalingu, eliminację przebarwień i biofilmu za sprawą piaskarki) tak na zębach naturalnych jak również implantach

 

ZRÓŻNICOWANE TRYBY PRACY

Urządzenie ma funkcję FEEDBACK SYSTEM, z automatycznym rozpoznaniem parametrów pracy, dobiera właściwą moc i umożliwia ruch instrumentów, optymalnie dla sytuacji klinicznej. Urządzenie ma dwa potrzebne tryby:

tryb SOFT MODE o zmniejszonej amplitudzie drgań ultradźwiękowych, umożliwiający delikatne i zarazem skuteczne ruchy końcówki. Zapewnia to komfort pacjentów szczególnie czułych na ból 

tryb PULSE MODE o sinusoidalnej amplitudzie drgań ultradźwiękowych o wysokiej efektywności pracy z końcówkami do ekstrakcji i leczenia protetycznego

Urządzeniem Combi touch - perio dokonuje się zabiegów takich jak eliminacja kamienia, opracowywanie ubytków, a także leczenie endodontyczne, periodontologiczne, protetyczne, higienizację implantów i ekstrakcje.Należy z dostępnych 50 różnych końcówek zdecydować się na te, które są dedykowane konkretnemu  zabiegowi. Jest to na rynku jedna z najszerszych ofert końcówek.

ZMIENNY SYSTEM IRYGACJI 

Urządzenie z możliwością podłączenia  do dwóch źródeł płynu:

zawór do podłączenia wody

butelka o pojemności 500 ml

Zasilanie wodą z butelki lub unitu zapewnia ustawienie go we właściwym miejscu w gabinecie.  Za sprawą butelki istnieje możliwość prostego i szybkiego sposobu podłączenia do urządzenia roztworu medycznego, przeznaczonego do zabiegu (np. chloroheksydynę lub podchloryn sodu).   Płyny są podgrzewane do temperatury ciała. Poczucie komfortu pacjenta jest zdecydowanie lepsze podczas zabiegu. 

ŁATWE CZYSZCZENIE URZĄDZENIA  

Rękojeść i końcówki skalera są proste w demontażu i sterylizacji.Sterujący panel posiada gładkie tworzywo, jest łatwy  w utrzymaniu czystości i  dezynfekcji.

BEZPIECZEŃSTWO PRACY

 Combi touch - perio ma APC (Automatic Protection Control), czyli system rozpoznający automatycznie  nieprawidłowości pracy końcówki, powstałej w wyniku niewłaściwego  zamocowania. System może odnotować odchylenia od normy, wyłącza wtedy ultradźwięki oraz w przeciągu 0,1 sekundy odcina dopływ wody. Wyświetlacz sygnalizuje powód  zastopowania pracy urządzenia. Odnotowanie nieprawidłowości i powstrzymanie pracy urządzenia zapewnia bezpieczeństwo pacjenta oraz zażegnuje uszkodzenie końcówki roboczej lub jej zniszczenie. 

Zgodnie z różnorodnością dysz przy pomocy Combi touch - perio można skutecznie oczyścić miejsca nad, przy i poddziąsłowe.

Piaskarka jest dostosowana do pracy z trzema rodzajami wymiennych, obrotowych o 360º, dysz: 

 

dysze ustawione pod kątem  90º i 120º są przeznaczone do oczyszczania miejsc nad i poddziąsłowych oraz kieszeni dziąsłowych do głębokości 5 mm

dysza PERIO z jednorazowymi, elastycznymi i sterylnymi końcówkami Perio Tip zrobionymi z tworzywa PEEK, przeznaczona jest do oczyszczania kieszeni dziąsłowych o głębokości powyżej 5 mm 

Głowice są stworzone do samodzielnej i prostej wymiany oraz w bezpiecznego montażu na rękojeści, przy wykorzystaniu odpowiedniego mechanizmu samozatrzaskowego.

DWA POJEMNIKI NA PIASEK – DWA RODZAJE PIASKU

Urządzenie ma dwie wyjmowane komory na piasek. Można je zapełnić innym rodzajem piasku. Dzięki temu możliwa jest bezkonfliktowa zmiana dostarczanego piasku (z piasku typu "perio" na "prophy") i zmiana miejsca pracy pomiędzy nad i poddziąsłowym bez potrzeby odrywania się od pracy celem wymiany piasku. Wystarczy jedynie na panelu dotykowym zdecydować się na właściwy przycisk - „prophy” lub „perio”.Funkcja „refill” pozwala bez wyłączania urządzenia na otwarcie komory i jej wyjęcie. Dzięki temu szybko i prosto uzupełnia się komorę.

ZRÓŻNICOWANE TRYBY PRACY

Urządzenie ma dwa tryby pracy: 

tryb „prophy” o wyższym ciśnieniu roboczym, dedykowany pracy naddziąsłowej z wykorzystaniem dwuwęglanu sodu 

tryb „perio” o niższym ciśnieniu roboczym dedykowanym do pracy przy i poddziąsłowej z wykorzystaniem glicyny

ŁATWE CZYSZCZENIE URZĄDZENIA  

Woda i piasek są dostarczane osobnymi przewodami do rękojeści, co uniemożłiwia ich zatkanie. Funkcja „clean / flush” zezwala na automatyczne oczyszczenie przewodów - którymi dostarczana jest woda i powietrze - z pozostałości płynów i piasku.Dysza jest prosta w demontażu i wysterylizowaniu. Kontrolujący panel dotykowy jest zrobiony z gładkiego tworzywa, prostego do utrzymania w czystości i  dezynfekcji.

BEZPIECZEŃSTWO PRACY

Combi touch - perio ma regulator ciśnienia powietrza i wody oraz separator kondensatu, gwarantujący suche powietrze. Prosty w czyszczeniu filtr wody uniemożliwia przedostawanie się do przewodów zanieczyszczeń. 

ELEGANCKI DESING

Combi touch - perio posiada w elegancki, ergonomiczny i intuicyjny sterujący panel dotykowy. 

Najtańszy sklep ze sprzętem dla lekarzy dentystów w Polsce!

Szukasz lepszej oferty? Dentametr przebija ceny!
Zadzwoń do nas.

Powiązane produkty ( 16 inne produkty w tej samej kategorii )

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password