O produkcie

X Smart Plus mikrosilnik endodontyczny

Zobacz pełny opis produktu
GWARANCJA NAJLEPSZEJ CENY NA RYNKU!

X-Smart Plus - mikrosilnik z kątnicą 6:1 + 10 opakowań ProTaper Gold

Producent: DENTSPLY

7 200,00 zł
Status: Dostępny

Brutto

Liczba sztuk

Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie
Lub zamów telefonicznie: 732 191 011

Znalazłeś/aś lepszą cenę? Porozmawiaj z nami

Potrzebujesz więcej informacji o produkcie?

Wypełnij formularz. Zebranie informacji potrwa kilka minut. Odpowiadamy na każde pytanie!

Mikrosilnik endodontyczny X-SMART PLUS to urządzenie medyczne zgodnie z dyrektywą 93/42/WE dotyczącą wyrobów medycznych, zaprojektowane do użytku przez

stomatologów w celu operowania narzędziami kanałowymi w ciągłej rotacji oraz ruchu oscylacyjnym. Urządzenie może być używane wyłącznie w szpitalach, klinikach i gabinetach stomatologicznych przez przeszkolony personel medyczny.

Nowoczesny mikrosilnik endodontyczny z kątnicą wyprodukowany przez Dentsply Maillefer. Czytelny, duży wyświetlacz oraz prosta, intuicyjna obsługa niezwykle ułatwiają pracę lekarzowi. Według opinii dentystów jest to najlepszy mikrosilnik do endodoncji. Nie tylko dzięki swojej niezawodności i bezpieczeństwu, które gwarantuje, ale również wydajności kształowania kanałow poprzez wykorzystywania w większości przypadków tylko jednego narzędzia w kanale. Złożoność procedur często zniechęca lekarzy do prowadzenia tego typu leczenia. Z pomocą przychodzi X Smart Plus, wprowadzając do endodoncji zasadę prostoty, dążąc do oszczędności czasu i zwiększenia komfortu pracy przy jednoczesnym zachowaniu technik zapewniających najwyższą jakość leczenia kanałowego.

Mikrosilnik pracuje w trybie oscylacyjnym, co oznacza, że podczas procedury kształtowania kanału urządzenie stale zmienia kierunek rotacji. Stosowanie dużego kąta obrotowego w kierunku cięcia zapewnia dużą wydajność, natomiast wykorzystanie mniejszego kąta i odwrotnego kierunku rotacji umożliwia urządzeniu opracowywanie kolejnych odcinków kanału zgodnie z budową anatomiczną kanału korzeniowego.

Zastosowanie optymalnych kątów pozwala także zmniejszyć ryzyko złamania lub wkręcenia się pilnika. Funkcja oscylacji nie tylko zwiększa poczucie pewności lekarza, ale też wpływa na bezpieczeństwo pacjenta. Technika oscylacji ma wiele zalet. Po pierwsze, umożliwia kształtowanie większości kanałów przy użyciu tylko jednego niklowo-tytanowego pilnika. Oznacza to, że lekarz nie musi tracić czasu na wymianę narzędzi NiTi podczas procedury kształtowania kanału korzeniowego. Zapewnia to optymalną prostotę w leczeniu oraz zmniejsza całkowity czas opracowywania kanału nawet o 40% w porównaniu z tradycyjnymi narzędziami maszynowymi, wykonującymi ciągły ruch rotacyjny.

 

Dodatkowe cechy :

• Ruch oscylacyjny wave one oraz rotacja ciągła

• Niezwykle szybki wybór pilnika dzięki zastosowaniu biblioteki pilników z oznaczeniami kolorystycznymi ISO

• Przycisk włączania i wyłączania na rękojeści mikrosilnika

• Doskonała widoczność oraz łatwy dostęp dzięki zastosowaniu miniaturowej główki kątnicy.

 

 

Zestaw zawiera

Mikrosilnik X-Smart Plus

• kątnica endodontyczna 6:1

Najtańszy sklep ze sprzętem dla lekarzy dentystów w Polsce!

Szukasz lepszej oferty? Dentametr przebija ceny!
Zadzwoń do nas.

Powiązane produkty ( 16 inne produkty w tej samej kategorii )

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password