Lasery stomatologiczne

Lasery stomatologiczne, które kiedyś wydawały się być futurystyczną technologią przeznaczoną tylko dla najbardziej odważnych klinicystów, są obecnie powszechnie stosowanym narzędziem pomagającym lekarzom ogólnym i specjalistom stomatologom w cięciu i usuwaniu tkanek miękkich i twardych. Lasery zostały przyjęte zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów, ponieważ pozwalają na skuteczne, minimalnie inwazyjne zabiegi, które często można wykonać z minimalnym krwawieniem, a co najważniejsze bez wywoływania odczuwalnego bólu. W przypadku niektórych pacjentów lasery umożliwiają przeprowadzenie kompleksowego leczenia bez konieczności stosowania środków znieczulających, co pozwala zaoszczędzić czas i zapewnia znacznie lepsze doświadczenia pacjentów.

Dostępna jest szeroka gama laserów stomatologicznych. Niektóre z nich są zaprojektowane jako uniwersalne narzędzia do szerokiej gamy zabiegów, podczas gdy inne są specjalistycznymi technologiami do konkretnych protokołów leczenia. Szkolenie w zakresie stomatologii laserowej jest nadal ważne, ale dzięki interfejsom graficznym, ekranom dotykowym i innym usprawnieniom operacyjnym najnowsze lasery są bardzo łatwe w obsłudze.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Jaki typ lasera stomatologicznego jest najlepszy?

Lasery stomatologiczne są najczęściej kategoryzowane według rodzajów tkanek, na których mogą być używane. Zazwyczaj oznacza to, że są one podzielone na lasery do tkanek miękkich i lasery przeznaczone do cięcia zarówno tkanek twardych jak i miękkich. Można je również sklasyfikować według medium używanego do tworzenia energii lasera, przy czym lasery diodowe są najczęstsze, ale są również dostępne inne opcje.

Decydując, jaki typ lasera jest najlepszy dla Twojej praktyki, sprowadza się do tego, jak planujesz używać lasera i jak dużą inwestycję planujesz zrobić. Diody są często małe, przenośne i dość tanie. Nadają się do zastosowań w tkankach miękkich, takich jak frenektomia i korytowanie dziąseł, ale niektóre diody oferują również ustawienia do zabiegów periodontologicznych, leczenia bólu i wybielania zębów. Większe rozmiary, różne technologie laserowe przeznaczone do zastosowań zarówno w tkankach twardych, jak i miękkich, mogą być wykorzystywane do wszystkiego, od przygotowania zębów do leczenia wrzodów po zaawansowane protokoły periodontologiczne. Decyzja o tym, który system laserowy będzie najlepszą inwestycją dla Państwa gabinetu, sprowadza się do zrozumienia, do jakich zabiegów zamierzają Państwo używać go teraz i czy planują Państwo rozszerzenie usług laserowych w przyszłości.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze lasera stomatologicznego?

Najważniejszą kwestią przy wyborze lasera stomatologicznego jest to, do jakich zabiegów będzie on używany. Gdy już wiesz, co planujesz zrobić z laserem, możesz zawęzić swoje poszukiwania, aby uwzględnić tylko lasery najlepiej nadające się do tych zadań. Innym czynnikiem, który należy zbadać, szukając dodać laser do swojej praktyki jest szkolenie wymagane, aby uzyskać gotowy do korzystania z lasera do leczenia pacjentów. Istnieje wiele opcji szkolenia w stomatologii laserowej, ale jest to równie ważne, aby zainwestować w system laserowy z firmą, która będzie stać za jego technologii i zapewnić nie tylko wiedzieć, jak pracować z systemem, ale także, jak zrobić to działa w swojej praktyce dla swoich pacjentów.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password