O produkcie

Zobacz pełny opis produktu
GWARANCJA NAJLEPSZEJ CENY NA RYNKU!

Lampa polimeryzacyjna Mectron Starlight Uno

Producent: Mectron

1 950,00 zł
Status: Dostępny

Brutto

Liczba sztuk

Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie
Lub zamów telefonicznie: 732 191 011

Znalazłeś/aś lepszą cenę? Porozmawiaj z nami

Potrzebujesz więcej informacji o produkcie?

Wypełnij formularz. Zebranie informacji potrwa kilka minut. Odpowiadamy na każde pytanie!

Mectron Starlight Uno to lekka bezprzewodowa lampa polimeryzacyjna. Włoska firma Mectron jest odpowiedzialna za ten projekt. Lider branży, który  pierwszy wykorzystał diody LED do polimeryzacji materiałów wypełnieniowych.

Lampa posiada diodę LED o mocy 3 wat i intensywności światła 1500mW/cm². Za sprawą wyeliminowania światłowodu, materiał wypełnieniowy jest naświetlany bezpośrednio. Ten wariant umożliwia wykluczenie zjawiska braku mocy światła i zniekształcenia zakresu fal. W ciągu 10 sekund warstwa materiału o parametrach 2 mm jest utwardzana. Spektrum światła za każdym razem mieści się w granicach 440 do 480 nm z wierzchołkiem w zakresie 460 nm. Są to optymalne parametry, które umożliwiają inicjację reakcji fotochemicznej dla 98% materiałów światłoutwardzanych, bazujących na kamforochinionie. Jakość naświetlania można w prosty sposób sprawdzić za sprawą radiometru wbudowanemu w podstawę. 

Lampa ma dwa tryby naświetlania:

„szybkie utwardzanie” – cykl 10 sekundowy, maksymalna intensywność światła od rozpoczęcia do zakończenia cyklu

„powolny wzrost” – cykl 20 sekundowy, natężenie światła jest powoli wzmacniane, a maksymalną moc osiąga w 3 sekundzie cyklu (takie rozwiązanie pozwala ograniczyć naprężenie skurczowe (zapobiega skurczowi polimeryzacyjnemu)

BATERIA

Lampa posiada wydajną litowo-jonową baterię. Możliwe jest wykonanie 240 cykli po 10 sekund na jednym ładowaniu. Łatwa i szybka wymiana baterii, można to zrobić samodzielnie, zatem nie trzeba wysyłać do serwisu.  Jeżeli pojawi się podwójny sygnał akustyczny – mówi on o niskim stanie naładowania baterii. Jeżeli ma miejsce, mocy wystarcza jeszcze na wykonanie 6 cykli, po 10 sekund. Ładowanie trwa około 4 godziny.

PRACA URZĄDZENIA

Wykorzystanie diody LED, o niskim poborze mocy, powoduje, że lampę cechuja niska temperatura pracy i nie potrzebuje chłodzenia. Zatem nie jest wymagane wbudowanie wiatraka, a praca samej lampy jest bardzo cicha. 

Za sprawą centralnego procesora działanie urządzenia jest w pełni zautomatyzowane. Dzięki temu jest gwarancja ciągłej mocy światła, o stałym natężeniu, niezależna od poziomu naładowania baterii. 

Urządzenie wysyła operatorowi informacje o swojej pracy sygnałami dźwiękowymi. 

W trybie „szybkiego utwardzania” sygnały pojawiają się po rozpoczęciu i zakończeniu pracy. 

W trybie „powolnego wzrost” sygnały pojawiają się po 10 sekundach i po zakończeniu pracy. 

W przypadku niskiego poziomu mocy baterii emitowany jest podwójny sygnał

BEZPIECZEŃSTWO

Lampa nie nagrzewa się, ponieważ pobiera mało mocy. Nie istnieje ryzyko poparzenia pacjenta podczas zabiegu. 

HIGIENA

Gładka powierzchnia lampy pozwala na dokładną dezynfekcję. Posiada jednorazowy rękaw ochronny, który pozwala uniknąć zanieczyszczenia lampy.

Projekt obudowy lampy, łączy w sobie nowoczesny minimalizm i włoską elegancję.Obudowa jest wykonana z wysokiej jakości materiału, dostępny w 6 wersjach kolorystycznych:

biały

zielony (turkusowy)

żółty

czarny (grafitowy)

jasny niebieski

fioletowy  

 

GWARANCJA

3 lata (z wyłączeniem baterii)

568. Lampa polimeryzacyjna Starlight Pro Mectron

Firma Mectron (Włochy) jest lilderem wśród światowych producentów diodowych lamp polimeryzacyjnych. Warto wiedzieć, że jako pierwsza na świecie wykorzystała diody LED do polimeryzacji materiałów wypełnieniowych. Starlight Pro to wyjątkowa nowość – kolejna, udoskonalona generacja znanych lamp Starlight. W lampie sler wykorzystano nową, opatentowaną technologię modulacji skurczu kompozytu, która umożliwia  uzyskanie polimeryzacji kompozytu właściwie bez ubytku objętości. Ryzyko więc nieszczelności jest znacząco zmniejszone.

Spektakularne możliwości Starlight sler uzyskano za sprawą optymalnej modulacji parametrów emitowanego światła i kontroli temperatury kompozytu w trakcie polimeryzacji. Aktualnie, to jeden z najbardziej innowacyjnych i efektywnych produktów na rynku.

Gwarantowana moc sięga 1.400 mW/cm2

W czasie 10 s utwardzany jest materiał o grubości 2 mm. Urządzenie w obsłudze jest bardzo łatwe i intuicyjne – ma jedynie dwa przyciski. Posiada do wyboru sześć programów pracy lampy. Sler to urządzenie o wysokich parametrach ergonomicznych - lekkie (190 gram), ciche i o wyjątkowo zaprojektowanym, wygodnym w użyciu modelu. Obudowa zrobiona  ze szlachetnej, matowej stali jest nie tylko estetyczna, ale także wyjątkowo trwała

Najtańszy sklep ze sprzętem dla lekarzy dentystów w Polsce!

Szukasz lepszej oferty? Dentametr przebija ceny!
Zadzwoń do nas.

Powiązane produkty ( 16 inne produkty w tej samej kategorii )

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password