O produkcie

Zobacz pełny opis produktu
GWARANCJA NAJLEPSZEJ CENY NA RYNKU!

VACUKLAV 30 B+ Melag autoklaw klasy B 18L z podłączeniem wodociągowym

Producent: Melag

16 600,00 zł
Status: Dostępny

Brutto

Liczba sztuk

Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie
Lub zamów telefonicznie: 732 191 011

Znalazłeś/aś lepszą cenę? Porozmawiaj z nami

Potrzebujesz więcej informacji o produkcie?

Wypełnij formularz. Zebranie informacji potrwa kilka minut. Odpowiadamy na każde pytanie!

Obecnie w formie bonusu do wyboru: karta MELAflash CF, zgrzewarka MELAseal 100 lub zgrzewarka MELAprint 42

Vacuklav 30 B+ to sterylizator parowy klasy B PRO, należący do grupy urządzeń z podłączeniem wodociągowym. Praca autoklawu Vacuklav 30 B+ w nowoczesnym systemie obiegu wody jednokrotnego dozoruje tak instrumenty, jak i autoklaw. To znaczy, że do każdego cyklu sterylizacyjnego wykorzystywana jest świeża woda destylowana lub demineralizowana. Autoklaw zawsze będzie dozował świeżą wodę albo z zewnętrznego zbiornika, który wcześniej został napełniony przez wyznaczoną osobę do obsługi urządzenie wodą destylowaną, np. pochodzącą z destylarki MELAdest 65 albo bezpośrednio całkowicie automatycznie wodą demineralizowaną z demineralizatora MELAdem 40 lub MELAdem 47. Także w pierwszej sytuacji, jaki i drugiej autoklaw powinien mieć podłączenie do sieci kanalizacyjnej.

 

Bezpieczeństwo. Program "test szczelności" (sprawdzenie szczelności systemu) oraz Bowie & Dick (test na przenikalność pary wodnej) umożliwiają właściwie w każdej chwili sprawdzenie i dokumentację sprawności autoklawu przez użytkownika. Inaczej niż w teście biologicznym wynik uzyskuje się już po kilku minutach. Drzwi komory otwierane i zamykane są za sprawą poręcznego uchwytu. Mechanizm pracuje bardzo płynnie i lekko, a to z kolei powoduje, że jego obsługa nie sprawia żadnego kłopotu. Zanim dojdzie do uruchomienia cyklu sterylizacji autoklaw automatycznie blokuje drzwi, chroniąc komorę przed niepowołaną dehermetyzacją.

 

Programy. Każdy autoklaw klasy PRO, a więc róznież Vacuklav 30 B+, posiadają pięć programów sterylizacyjnych oraz dwa programy testowe. Za sprawą programu testowego można zawsze w praktyce lekarskiej przetestować i potwierdzić funkcjonalność autoklawu. Za sprawą wyboru i uruchomienia konkretnego programu proces sterylizacyjny jest pod kontrolą i sterowany przez nowoczesne mikroprocesory. Wybór jednego z 5 programów przebiega za sprawą naciśnięcia przycisku "Program". Wciśnięcie przycisku start rozpoczyna się zupełnie zautomatyzowane wykonywanie pracy. Dzięki kolejnemu przyciśnięciu wykonywany program może być przerwany, np. aby skrócić suszenie. Komora posiada druciany stelaż na standardowe tace perforowane lub kontenery na narzędzia. Stelaż można swobodnie obracać lub bezproblemowo usunąć z komory, tak aby jak najłatwiej dostosować autoklaw do obecnych potrzeb załadunku.

Program szybki. Vacuklav 30 B+ zawiera program szybki do sterylizacji instrumentarium do bezpośredniego użytku. Po tym, jak uaktywni się podgrzewanie wstępne możliwa jest sterylizacja nieopakowanych instrumentów, np. końcówek stomatologicznych i turbin, z zastosowaniem próżni frakcyjnej w ciągu15 minut.

 

Z próżnią końcową dla optymalnego suszenia. Autoklawom klasy B stawiane są rygorystyczne kryteria, wilgotność końcowa instrumentów musi być mniejsza od 0,2%, tekstyliów od 1,0%. Za sprawą głębokiej próżni końcowej autoklaw Vacuklav 30 B + odpowiada na potrzeby przyszłej normy europejskiej. Dokumentacja i kontrola procesów. Kontrola procesów sterylizacyjnych oraz dokumentacja są gwarancją dopuszczenia instrumentów do zabiegu po wykonanej sterylizacji. Vacuklav 30 B+ posiada dwuwierszowy wyświetlacz alfanumeryczny, dzięki któremu możliwe jest wygodne zarządzanie ustawieniami autoklawu oraz informujący o obecnym stanie jego pracy. Dostęp do każdej funkcji uzyskiwany jest za pomocą czterech przycisków, które znajdują się po dwóch stronach wyświetlacza. Autoklaw Vacuklav 30 B+ rejestruje przebiegi poszczególnych cykli sterylizacyjnych w pamięci wewnętrznej, mieszczącej do 40 rejestracji. Kiedy wyczerpie się pamięć, nowy rejestr zastępuje najstarszy wpis. Ponadto istnieje możliwość archiwizacji przebiegów procesów sterylizacji na podłączonej, zewnętrznej drukarce igłowej MELAprint, lub karcie pamięci CF za pośrednictwem rejestratora MELAflash. Oba urządzenia podłączane są do złącza szeregowego autoklawu. Jeżeli zostana wykorzystana karta pamięci zarejestrowane cykle można dodatkowo zarchiwizować na dysku komputera, co zdecydowanie ułatwia ich zarządzaniem oraz drukowaniem.

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

stelaż do tacek

aluminiowe, perforowane tace - 3 szt.

uchwyt do tacek

Podłączenie wodociągowe

Wielkość komory G 35 cm x ø 25 cm

Objętość komory 18 litrów

Wielkość załadunku 5 kg instrumentów

2 kg tekstyliów

Wymiary (Sz.xWys.xGł.) 42,5 cm x 48,5 cm x 57 cm

urzadzenia pasują na blat o głębokości 50 cm

Waga 44 kg

Zasilanie elektr. 230V / 50 Hz

Pobór mocy 2.500 Watt

 

  Start ciepły

0.5kg instrumentów Start zimny

5kg instrumentów Faza suszenia

Program uniwersalny 23 29 15

Program szykbi B

(maks. 0.5kg opak.) 20 - 6

Program szybki S

(nieopakowane) 10 19 10

Program ochronny 27 42 15

Program prion 33 45 15

wszystkie dane w minutach

Najtańszy sklep ze sprzętem dla lekarzy dentystów w Polsce!

Szukasz lepszej oferty? Dentametr przebija ceny!
Zadzwoń do nas.

Powiązane produkty ( 16 inne produkty w tej samej kategorii )

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password