O produkcie

Zobacz pełny opis produktu
GWARANCJA NAJLEPSZEJ CENY NA RYNKU!

VACUKLAV 24 B/L+ Melag autoklaw klasy B L - podłączenie wodociągowe

Producent: Melag

21 900,00 zł
Status: Dostępny

Brutto

Liczba sztuk

Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie
Lub zamów telefonicznie: 732 191 011

Znalazłeś/aś lepszą cenę? Porozmawiaj z nami

Potrzebujesz więcej informacji o produkcie?

Wypełnij formularz. Zebranie informacji potrwa kilka minut. Odpowiadamy na każde pytanie!

Obecnie w prezencie do wyboru: karta MELAflash CF, zgrzewarka MELAseal 100 lub zgrzewarka MELAprint 42

Vacuklav 24 B/L+ to sterylizator parowy klasy B PRO i związany jest z grupą urządzeń z podłączeniem wodociągowym. Praca autoklawu Vacuklav 24B/L+ w nowoczesnym systemie obiegu wody jednokrotnego zabezpiecza tak instrumenty jak i autoklaw. Producent umiejscawia ten autoklaw w grupie urządzeń do profesjonalnych zastosowań w zakresie sterylizacji parowej. Autoklaw posiada destylowaną lub demineralizowaną wodę a jej opróżnianie nie należy wiązać z dużym nakładem pracy. Vacuklav 24B+/L można bezpośrednio podłączyć do demineralizatora np. MELAdem 40. Wtedy automatycznie podaje czystą wodę z dwóch źródeł: 

- z zewnętrznego zbiornika, który uprzednio został napełniony wodą destylowaną (np. pochodzącą z destylarki MELAdest 65) przez osobę obsługującą urządzenie 

- bezpośrednio całkowicie automatycznie wodą demineralizowaną z demineralizatora MELAdem 40 lub MELAdem 47. 

Tak w pierwszym wypadku, jaki i w drugim, autoklaw powinien posiadać podłączenie do sieci kanalizacyjnej. Nie tylko wysoka wydajności i jakości wykonania czyni autoklawy klasy PRO wiodącą klasą, przyczynia się do tego również ich nowoczesny wygląd zewnętrzny. Połączenie estetyki z wyjątkową funkcjonalnością i dbałością wykonania najdrobniejszych elementów daje użytkownikowi autoklawu Vacuklav 24B+/L poczucie obcowania z absolutnie profesjonalnym narzędziem.

Bezpieczeństwo. Program "test próżniowy" (sprawdzenie szczelności systemu) oraz test na przenikalność pary wodnej (Bowie & Dick) pozwalają w każdej chwili w praktyce na sprawdzenie i dokumentację sprawności autoklawu przez użytkownika. W odróżnieniu od testu biologicznego wynik otrzymuje się już po kilku minutach. Drzwi komory otwierane i zamykane są za pomocą poręcznego uchwytu. Mechanizm pracuje bardzo płynnie i lekko, dzięki czemu jego obsługa nie sprawia najmniejszego kłopotu. Przed uruchomieniem cyklu sterylizacji autoklaw automatycznie rygluje drzwi, chroniąc komorę przed niepowołaną dehermetyzacją.

 

Program szybki. Vacuklav 24B+/L posiada program szybki w celu sterylizacji instrumentarium do bezpośredniego użytku. Po uaktywnieniu podgrzewania wstępnego możliwa jest sterylizacja nieopakowanych instrumentów, np. końcówek stomatologicznych i turbin z zastosowaniem próżni frakcyjnej w przeciągu 20 minut. Wybór jednego z 5 programów odbywa się przez naciśnięcie przycisku "Program". Poprzez wciśnięcie przycisku start rozpoczyna się całkowicie zautomatyzowane wykonywanie programu. Poprzez ponowne przyciśnięcie wykonywany program może zostać przerwany, np. aby skrócić suszenie. W komorze znajduje się druciany stelaż na standardowe tace perforowane lub kontenery na narzędzia. Stelaż można swobodnie obracać lub bezproblemowo usunąć z komory, tak aby najlepiej dostosować autoklaw do aktualnych potrzeb załadunku. Stelaż może pomieścić do pięciu standardowych tac lub 3 kontenery. W wyposażeniu standardowym znajdują się trzy, aluminiowe tace perforowane o wymiarach 19 x 55 cm. Zabezpieczają one podstawowe potrzeby każdego przeciętnego użytkownika.

 

Z próżnią końcową dla optymalnego suszenia. Bakteriolodzy od lat podkreślają istotę suszenia w autoklawach. Dla autoklawów klasy B stawiane są najostrzejsze kryteria,wilgotność końcowa instrumentów powinna być mniejsza od 0,2%, a tekstyliów od 1,0%. Poprzez głęboką próżnię końcową autoklawy Vacuklav 24B+/L spełnia wymogi przyszłej normy europejskiej.

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

aluminiowe, perforowane tace - 3 szt.

uchwyt do tacek

instrukcja obsługi w języku polskim

Podłączenie wodociągowe

Wielkość komory G 60 cm x ø 25 cm

Objętość komory 29 litrów

Wielkość załadunku 7 kg instrumentów

2,5 kg tekstyliów

Wymiary (Sz.xWys.xGł.) 42,5 cm x 48,5 cm x 75 cm

Waga 51 kg

Zasilanie elektr. 230V / 50 Hz

Pobór mocy 2.500 Watt

 

  Start ciepły Faza suszenia

Program uniwersalny 35 15

Program szykbi B 28 10

Program szybki S 20 10

Program ochronny 45 20

Program prion 50 15

wszystkie dane w minutach

Najtańszy sklep ze sprzętem dla lekarzy dentystów w Polsce!

Szukasz lepszej oferty? Dentametr przebija ceny!
Zadzwoń do nas.

Powiązane produkty ( 16 inne produkty w tej samej kategorii )

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password